susimetam.lt / blog /

Kodėl verta naudotis sutelktiniu finansavimu?

2020-03-15 - Vaidas J. | SUSIMETAM.LT

Pasiekiamumas – patalpinę savo įdėją sutelktinio finansavimo platformoje, jūs turite galimybę ne tik sulaukti savo draugų ir pažįstamų, bet ir platformoje jau užsiregistravusių ar ją žinančių žmonių dėmėsio. Čia visi lengvai gali rasti jūsų idėjos puslapį ir kilus klausimams su jumis susiekti bei greitai juo dalintis su kitais.

Prisistatymas – kuriant sutelktinio finansavimo projektą, organizatoriui tenka pereiti per jau patikrintus bei aiškiai apibrėžtus žingsnius ir pateikti privalomą informaciją suteklktinio finansavimo platformoje. Tokiu būdu kūrėjai turi galimybę dar labiau išgryninti savo idėją, užpildyti spragas, dar kartą paanalizuoti nuo ko viskas prasidėjo, kokią problemą bandoma išspręsti, kokią pridėtinę vertę gauna finansuotojai. Taip viską apibendrinus, organizuojama kampanija tampa daug patrauklesn

Žinomumas – vos tik paskelbus kampaniją, organizatoriai naudodamiesi sutelktinio finansavimo platformų sukurtais įrankiais gali lengvai ja dalintis ir patraukliai viešinti savo inicijuojamą projektą ar sprendžiamą problemą socialiniuose tinkluose, el. paštu ar daugeliu kitų būdų. Kampanijos eigoje sekėjams, finansuotojams komentuojant ar žiniasklaidai apžvelgiant jų progresą, viešinimas tampa lengvesnis ir padeda pritraukti papildomą srautą į jūsų kampanijos puslapį ir taip surinkti daugiau finansavimo.

Idėjos pasitikrinimas – idėjos pristatymas viešai ir dar gausybei žmonių, padeda šią idėją patikrinti ir jei reikia ją patikslinti. Esamų ar galimų finansuotojų, rėmėjų klausimai, komentarai priverčia kūrėjus pažiūrėti į savo idėją kitu kampu. Gali tekti peržiūrėti savo projekto aprašymą ar net pačią idėją, pateikti trūkstamą informaciją, o gal net perkurti projektą iš naujo. Taip jūsų idėja tampa lengviau supranta ir patrauklesnė finansuotojams.

Efektyvumas – kūrėjas gali koncentruoti savo lėšų rinkimo jėgas sukuriant vieną visiems suprantamą kampaniją ir pasiekti daug bei įvairių potencialių finansuotojų, išvengiant kreipimosi į kiekvieną atskirai. Taip pat naudojantis platformų sukurtais šablonais, galima viską paprasčiau pristatyti ar esant poreikiui atnaujinti informaciją, o tai reikalauja daug mažiau žmogiškųjų ir kitų išteklių.

Skaidrumas – sutelktinio finansavimo platformose nudoroma kas yra kūrėjas, projekto paskelbimo data, planuojama ir šiam momentui jau yra surinkta pinigų suma, bei galima rasti parėmusių žmonių sąrašą. Tokiu būdu yra daug sunkiau spekuliuoti žmonėmis, nurodant kiek iš tikrųjų reikia pinigų, kiek lėšų jau surinkta, kiek ir koks rėmėjas jau skyrė finansavimo. Jei projektas kelia įtarimų, galima lengai pranešti apie netinkamą turinį, o jei lėšos buvo surinktos apgaulės būdu, jos gali būti neišmokėtos, bei grąžintos rėmėjams arba perduodamos prasmingesniems projektams.


Pasidalink: