30 metų jachtos “Lietuva” žygiui apie Pasaulį

2023m. gegužės 20 Lietuvos buriuotojai rengiasi paminėti jachtos LIETUVA žygio apie Pasaulį 30-metį

Gintaras
Sukurta 2023-05-08
Klaipėda
220€ iš 1.000€ 22.00%
Rėmėjai - 6
Laikas baigėsi
Kviečiame Lietuvos buriuotojus dalyvavimu regatoje ir vakaro renginyje prisidėti prie Klaipėdos jūrinės tradicijos ir istorijos puoselėjimo, jachtos “Lietuva” žygio Aplink Pasaulį trisdešimtmečio paminėjimo ir jūrinės valstybės identiteto auginimo.

Šiemet suėjo lygiai 30 metų nuo Lietuvos buriuotojų sėkmingo žygio Aplink Pasaulį, kurį įvykdė jachta “Lietuva”. Tai buvo pirmasis burinės jachtos su mūsų trispalve plaukimas apie Pasaulį Lietuvos istorijoje. Buriuotojų žygis sukėlė didžiulį susidomėjimą neseniai nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje, vėliau šis įvykis minėtas kukliau. Tačiau tai yra reikšminga ir verta paminėjimo diena jūrinei valstybei, jūrinei visuomenei, ne vien besiformuojančiai mūsų miesto jūrinei tradicijai, bet ir tautos atminčiai.

Kvietimas visos Lietuvos buriuotojams švęsti kartu! Gegužės 20, Klaipėda, viešbutis VICTORIA HOTEL

Mes, Klaipėdos buriuotojai ir Klaipėdos miesto Sportininkų Namai, nusprendėme pažymėti šią sukaktį gegužės 20 -ąją, kuomet yra minima ir Europos Sąjungos Jūros diena. Taip pat šią dieną bus skelbiama ir oficiali 2023 metų jūrinio buriavimo sezono pradžia.
Šios dienos iškilmės mūsų mieste yra istoriškai susietos su Klaipėdos uostamiestyje tarpukariu gyvavusia buriuotojų tradicija: Klaipėdos Jachtklubas surengdavo simbolinę regatą Kuršių mariose, ar su išplaukimu į jūrą, o vakare, viename didžiausių anuomet Lietuvos uostamiesčio viešbučių “Viktorija”, vykdavo iškilmingas jūrininkų susitikimas drauge su Krašto gubernatoriumi, Uosto vadovu, remėjais, laivų kapitonais ir įgulomis. Šią buriavimo sezono atidarymo tradiciją lydėdavo ir šventinis vakaras su prakalbomis, muzika ir vaišėmis.

Šventė organizuojama kaip klaipėdiečių visuomeninė iniciatyva, dalyvavimas regatoje ir vakaro renginyje buriuotojams nemokamas. Tačiau ir pačių buriuotojų dalyvavimas pagal išgales sutelktiniu būdu prisidedant prie renginio veiklų ir techninio aprūpinimo kaštų finansavimo būtų labai prasmingas ir reikalingas. Galinčių prisidėti buriuotojų parama nukreipta į buriavimo klubo VĖJINIS sąskaitą, iš kurios bus apmokami renginio kaštai.

Vakaro metu linksminsimės ir bendrausim, bet prieš tai, rimtojoj dalyje, numatytos Klaipėdos miesto mero, renginio rėmėjų ir buriuotojų sąjungos vadovų sveikinimų kalbos, bei istorinio žygio dalyvių liudijimai, Anapilin iškeliavusių jachtsmenų pagerbimas, pokalbiai į kamerą su buriuotojais - renginio dalyviais.

REGATA Jūros diena. Informacija ir registracija: adrungil@gmail.com
Planuojamas regatos laikas: nuo 10 val. iki 15 val.
VAKARO DALIS
IŠKILMINGAS ŽYGIO DALYVIŲ PAGERBIMAS IR SEZONO ATIDARYMAS
Planuojamas vakarinės dalies laikas: 19 - 22 val.
VIETA: viešbučio Victoria Hotel foje salė
GYVA MUZIKA:džiazo ir populiariosios muzikos kolektyvas "Žavingi žmonės": Viačeslav Krasnopioriov (mušamieji), Deividas Skridaila (bosinė gitara), Vykintas Jasaitis (gitara), Kęstutis Sova (saksofonas), Žyginta Jašinskaitė (vokalas) .
APRANGOS KODAS: kokteilinė/šventinė apranga (Cocktail)

Buriuotojų klubas "Vėjinis"
 • Privatus asmuo
  Privatus asmuo prisidėjo 20€
  2023-05-19
 • Darius Bartkėnas
  Darius Bartkėnas prisidėjo 50€
  2023-05-18
 • Simonas Ožalinskas
  Simonas Ožalinskas prisidėjo 10€
  2023-05-17
 • Laura Stubraitė
  Laura Stubraitė prisidėjo 20€
  2023-05-17
 • Ilona Daniutė
  Ilona Daniutė prisidėjo 20€

  Su švente!

  2023-05-16
 • Gintaras Ramašauskas
  Gintaras Ramašauskas prisidėjo 100€

  Tas surinktų lėšų "0" labai nekaip atrodė :)

  2023-05-08
Rezultatų nerasta